Ogólne porady
Obecnie znaczna część kursantów wybiera naukę części teoretycznej w domu, uczy się na jednym z najlepszych systemów e-learning w Polsce, o dowolnej porze i bez konieczności dojazdu – tylko pierwsze spotkanie odbywa się u nas w Firmie.
Rozpoczęcie kursu odbywa się w każdym terminie i godzinach pracy naszego biura, dotyczy to wszystkich kategorii prawa jazdy.
Do rozpoczęcia kursu należy posiadać niezbędne dokumenty sprawdź.
Wg. uznania należy wybrać własne preferencje do współpracy z Instruktorem (Kobieta/Mężczyzna)
Egzamin wewnętrzny teoretyczny (testy) na zakończenie kursu przeprowadzamy w siedzibie naszej firmy. Pozytywny wynik uprawnia do przystąpienia do części praktycznej (jazdy w ruchu drogowym).
Na naszej stronie publikujemy Kalendarze dostępnych terminów jazd dla każdego Instruktora. Teraz wystarczy wybrać wolny termin, wypełnić i odesłać formularz, wybrany termin jest automatycznie zarezerwowany. Po pełnym wykorzystaniu ilości godzin jazd przewidzianych dla danej kategorii i zaliczeniu egzaminów wewnętrznych- następuje zakończenie kursu.
Następnie kursant otrzymuje (zaktualizowany numer PKK) zezwalającą na przystąpienie w pierwszej kolejności do egzaminu państwowego teoretycznego, a w dalszej kolejności kursant wyznacza sobie termin egzaminu praktycznego w wybranym WORD (osobiście lub telefonicznie).
Przed rozpoczęciem kursu warto mieć wiedzę w jakim WORD będziemy zdawać egzamin i jakie pojazdy egzaminacyjne są w danej kategorii. Wybierając firmę prowadząca kursy na prawo jazdy, należy uwzględnić czy posiada ona pojazd na którym będziemy zdawać egzamin…najlepiej, aby większość jazd odbyła się takim samym pojazdem – (nowe przepisy zezwalają już na odbycie Egzaminu pojazdem którym Kursant odbywał szkolenie…jednak na razie jest to nowa sprawa …Opiszemy ten temat za kilka miesięcy).
Przekazanie dokumentów do danego WORD, oznacza że egzamin może odbyć się tylko w tym WORDzie. Jeśli np. po zdaniu egzaminu teoretycznego zdecydujemy się na przystąpienie do egzaminu praktycznego w innym WORDdzie, należy w tym WORDzie, gdzie dokumenty zostały pierwotnie złożone wystąpić pisemnie z wnioskiem o „ZWROT PROFILU PKK”, wtedy egzaminy można zdawać na terenie całej Polski – wykaz WORDów w całym kraju znajduje się na stronie http://www.zdamyto.com.
Wskazane jest, aby cześć praktyczna kursu (jazdy) odbywała się w dużej części w tym mieście w którym będziemy zdawać egzamin państwowy – pozwala to dobrze zapoznać się z topografią terenu, trudnymi miejscami w układzie drogowymi i najczęściej stosowanymi trasami przejazdów egzaminacyjnych dla danej kategorii. Zdobyta w ten sposób wiedza o miejscach, w których często dochodzi do „oblania” egzaminu pozwala zapobiec błędom i zakończyć egzamin z wynikiem pozytywnym przy mniejszym stresie.
Należy pamiętać, że warunki nauki jazdy w w okresie zimowym (wcześniej zapada zmrok, opady, oblodzenie itp) są dodatkowym obciążeniem dla koncentracji kursanta… Oznacza to że, kursy w tym okresie są trudniejsze, ale zarazem kursanci są lepiej przygotowani do późniejszej jazdy w trudnych warunkach już po zdanym egzaminie a statystki mówią o mniejszej ilości wypadków u takich młodych uczestników ruchu drogowego.
Praktyka pokazuje, że zarówno szkolenia jak i egzaminy w dużych ośrodkach miejskich z uwagi na duży ruch pojazdów, pojazdów szynowych i pieszych są trudniejsze niż w mniejszych miastach, co powoduje mniejszą zdawalność egzaminów praktycznych w dużych miastach.
Będzie Nam niezmiernie miło, jeśli drogę do uzyskania prawa jazdy wybierzecie Państwo wspólnie z Nami
Wymagane dokumenty
Aby rozpocząć kurs należy złożyć w swoim Wydziale Komunikacji/Starostwie wymienione dokumenty, w celu otrzymania numeru PKK (profilu kandydata na kierowcę):
- W przypadku kat: A1, A2, A, B należy złożyć:
- orzeczenie lekarskie czytaj więcej,
- 1 zdjęcie,
- dowód osobisty/paszport
- zgodę rodzica, w przypadku, gdy kandydat nie ma ukończonych 18 lat.
- W przypadku kat: C i kat: CE:
- Badania Psychotechniczne – niezbędne do kat: C,CE czytaj więcej.
- Orzeczenie Lekarskie – niezbędne do kat: C,CE czytaj więcej.
- Dotychczasowe Prawo Jazdy (jeśli kandydat już posiada prawo jazdy).
- Dowód Osobisty/Paszport.
- 1 zdjęcie.
Uwaga: Badanie psychotechniczne i badanie lekarskie wykonujemy na miejscu sprawdź
Informacja:
Warto pamiętać, ze można poprosić o wydanie np. dwóch numerów PKK np. do kat „A”, i do kat „B” lub do kat: „C”, i do kat: „CE” – o ile, robiąc badanie lekarskie powiedzieliśmy o tym lekarzowi, że chcemy zrobić dwie kategorie prawa jazdy, i lekarz na badaniu te kategorie zaznaczył. Na tej podstawie Wydział/Starostwo wyda nam dwa numery PKK.
Jeśli tak zaplanujemy zrobienie kursów na prawo jazdy kat: B i kat: A lub kat: C i kat: CE lub kat: C i kat: A, to zaoszczędzicie Państwo czas na dojazd, ew. stanie w kolejkach, termin oczekiwania itd. Nie wykorzystany PKK traci swoja ważność i nie powoduje to żadnych konsekwencji.
Następnie z profilem PKK (Profil Kandydata na Kierowcę) zgłaszają się Państwo do Nas i możemy zaplanować kurs. :-)
U Nas niezbędna jest wpłata przynajmniej 20% wartości kursu do którego Państwo przystępujecie.
Rozpoczęcie kursu następuje po otrzymaniu dostępu do panelu szkoleniowego z indywidualnym hasłem do systemu E-Lerningowego, które pozwala na uruchomienie procedury nauczania części teoretycznej. Jest to pełny zakres niezbędnej wiedzy, którą należy przyswoić w postaci prezentacji komputerowej zawierającej informacje, definicje, pytania, zdjęcia, filmy i testy. Na przeprowadzenie teoretycznej części kursu ustawodawca przewidział odpowiednia ilość czasu, która jest rejestrowana podczas zalogowania się do sytemu.
Po części teoretycznej szkolenie, zaczynacie Państwo część praktyczną.